2015. augusztus 18., kedd

PIZZASZÓSZ


Elkészült a jó sűrű pizzaszósz is.
Csak az fogjon hozzá akinek van rá egy délutánja. Én is azt hittem, hogy nem fog ilyen sokáig tartani, de ha sűrű szószt akarunk akkor ne sajnáljuk rá az időt.

2 kg paradicsom
0,5 kg paprika
3 kk. só
1 kk. őrölt bors
3 nagy fej vöröshagyma
1 dl olaj
3 nagy cikk fokhagyma
1 kk. szárított oregano
1 kk. száritott bazsalikom
1 tk. ecet
1lapos kk. nátrium-benzoát

A  vöröshagymát apróra vágtam és az olajban megpirítottam.
Beleöntöttem a turmixgépbe és a következőkkel összetumixoltam: őrölt bors, fokhagyma, oregano, bazsalikom, ecet. Félretettem.
A paradicsomot  és a paprikát apróra vagdostam, sóztam és addig főztem amíg a héja már lejött a zöldségekről. Vizet  nem tettem alá, mert a sótól rögtön levet engedett.
Átpaszíroztam.
Hozzáöntöttem az összeturmixolt hagymás masszát és gyakori kavargatás mellett 2 1/2 órát főztem, hogy sűrű legyen.
A végén beletettem a tartósítót.
Üvegekbe töltöttem és száraz dunsztba tettem.

3 db 2,2dl-es üveggel lett.
A mennyiség persze változó, mert nem mindegy, hogy mennyire paszirozzuk ki, vagy, hogy milyen paradicsomból készítjük.

Ezután már csak egy jó pizzát kell készítenünk!
http://piroskonyha.blogspot.hu/2013/10/kolbaszos-sajtos-pizza.html

 Elkészült hozzá a pizza is.

Facebook oldalamhoz  ITT  csatlakozhatsz!




Jó étvágyat!



2015. augusztus 16., vasárnap

SZEDER SZÖRP


Amint látható, közel 3,5 liter szörpöm lett 2,5 kg szederből.
Eddig azt hittem, hogy a málna szörptől nincs finomabb, de ez még attól is jobb.
Nem is beszélve arról, hogy milyen egészséges a szeder.

A szedret több vízben megmostam, nem áztattam, hanem gyorsan átmostam.
Összeturmixoltam. Igy egy nagyon sűrű gyümölcsmasszát kaptam.
Hozzákevertem 1 liter vizet és egy csomag Haas szörptartósítót.
Beleöntöttem egy  tarisznyába. Tettem alá egy nagy lábast és két napig csepegett ki belőle a szörp.
A tarisznyában ott maradt a sok apró mag és a sűrű szederhús.
Kézzel még megnyomkodtam a tarisznyát, hogy kijöjjön belőle az összes lé.
1,5 kg kristálycukrot adtam hozzá.
Miután elolvadt a cukor a szörpben üvegekbe töltöttem és már készen is lett a finom szörp.

Facebook oldalamhoz  ITT csatlakozhattok.

Jó szörp készítést kívánok!


2015. augusztus 10., hétfő

SZEDER DZSEM


Ma vásároltam 5kg szedret. Délután az egyik feléből dzsemet, a másik feléből szörpöt készítettem. Vagyis a szörphöz csak hozzáfogtam, holnapra lecsöpög.

Mind az 5kg szedret leturmixoltam.
A felét  átpaszíroztam, így az apró magok nem kerültek bele. Felforraltam és hozzáadtam 60 dkg kristálycukrot és 2 csomag Dr. Oetker dzsemfixet. 
Pár percre ismét összeforraltam és az előzőleg kimosott üvegekbe töltöttem.
10 percre fejre állítottam a teli üvegeket és már készen is volt.

Facebook oldalamhoz  ITT  csatlakozhattok.

Jó étvágyat!

2015. augusztus 7., péntek

HALAS PARADICSOMOS TÉSZTA, JAMIE OLIVER UTÁN SZABADON


Délután "Jamie harminc perces ételeit" néztem a televízióban  és megtetszett ez a tésztás étel.
Sokszor készít ebben a műsorban olyan gyors ételt amit szívesen megkóstolnék.
Mivel délután úgy is kellett valamit főzni, gondoltam megcsinálom.
Aki  szereti a halat az próbálja ki.  Jamie tonhallal készítette, de én nem szoktam venni, mert drága. Tonhalkrémet szoktunk a munkahelyemen készíteni és nekem az is ízlik.

30 dkg  spagetti tészta
1 db 125grammos olajos hal konzerv
1 tk. erős pista
1 cikk fokhagyma
étolaj
0,5 liter paradicsomlé -házi
petrezselyemzöld
őrölt bors

Az olajos hal levét egy lábasba öntöttem. Tettem még hozzá étolajat.
Belekevertem az erős pistát és a lereszelt fokhagymát. Pirítottam egy kicsit.
Hozzátettem a halat és szétnyomkodtam benne.
A tésztát közben kifőztem.
Hozzákevertem a masszához.
Petrezselyemzöldet összevagdostam és megszórtam vele a tésztát.

Gyorsan elkészül és nekem nagyon finom volt!
Próbáljátok ki!

Facebook oldalamhoz  ITT  csatlakozhattok.

Jó étvágyat!


2015. július 30., csütörtök

EGYSZERŰ TÚRÓS KALÁCS


...............................mert már kellett egy kis sütemény.

10 dkg étcsoki
12 dkg vaj

2 tojás
5 dkg kristálycukor

fél csomag sütőpor
15 dkg liszt

30 dkg túró
2 tojás
10 dkg kristálycukor
1 cs vaníliás cukor
1 ek. vanília aroma

A túrót a tojással, a cukorral és az aromával kikevertem.

A csokit összetördeltem és vízgőz felett felolvasztottam, majd hozzákevertem a vajat.
2 tojást 5 dkg cukorral kikevertem és hozzáadtam a felolvasztott csokit.
A  sütőporos lisztet beleszitáltam és sima állagúra kevertem.

A tepsit vajjal kikentem.
Beleöntöttem a massza felét.
Erre rápakoltam a túrót és bevontam a maradék masszával.

A gázsütőt 4-es fokozaton előmelegítettem és 35 percig sütöttem a sütit.

A  süti alapötlete  INNEN  származik.

Facebook oldalamhoz  ITT  csatlakozhattok.

Jó sütkérezést!



2015. július 19., vasárnap

ÁKOS KONCERT EGERBEN


......és a mindennapok történései.

Nem sok bejegyzés van ami nem a sütés-főzésről szól. De úgy gondoltam, hogy ezt megosztom veletek.

Ákos mindig is a kedvenceim közé tartozott. A fiam is nagy rajongója volt. Sok-sok lemez, dvd, könyv található nálunk róla.
A régebbi dalait még ma is fújom kívülről. Ezt valahogy nem lehet elfelejteni.
Az új lemezéről már csak az ismertebb számok szövegeit ismerem.
De nem változott a véleményem, hiszen a mai napig elismerem a tehetségét. Szöveginek mondanivalója van még az  évek múlásával is.

Nem is emlékszem, hogy Egerben koncerteztek volna. Talán egyszer a színházban??!!
Velem együtt sok ember örült amikor láttuk, hogy a koncertsorozat egyik állomása Eger.

Eddig a Szépasszony-völgyben vagy a Körcsarnokban voltak a koncertek, de most egy új helyszín a Bolyki-völgy adott otthont az eseménynek.

Ákos itt is  lenyomta a két órát, de nekem olyan volt mintha egy óra lett volna! Nagyon gyorsan telt az idő. Elhallgattam volna reggelig!!
Sokan voltunk, tele volt a völgy.
Énekeltünk ahogy a torkunkból csak kifért!
Annak ellenére, hogy egy kicsit viharos volt az idő -egy kicsit eláztunk az esőtől-  felejthetetlen élmény volt!





























A fényképek zöme az Ákos.hu oldalról van.

Köszönjük az élményt!




2015. július 12., vasárnap

MÁLNA SZÖRP


Életem első málna szörpje.

Anyukám régen csinált, de mostanában nálunk nem volt házi szörp.
Nyugodtam fogjon bele bárki, mert nem  nehéz elkészíteni.


2 kg málnát megmostam.
Ezt a műveletet gyorsan csináljuk, mert nem tesz jót a málnának ha sokáig áll  a vízben.

Alaposan összenyomkodtam, majd öntöttem hozzá kg-onként 6 dl vízet.
A munkahelyemen azt mondták, hogy 1 litert tegyek kg-onként, de szerintem még ez a 6 dl is sok lett.


Hozzákevertem kg-onként 80 dkg kristálycukrot.
Szerintem ez is sok.

Gyakran kevergettem.
Másnapra elolvadt benne a cukor így már hozzá lehetett fogni a csepegtetéshez.



Estére lecsepegett.
Szörptartósítót /Szilas/ tettem bele.
1 dl vízbe beleöntöttem a tartósítót, felmelegítettem, nem forraltam és belekevertem a szörpbe.

Tiszta üvegekbe töltöttem.


Nincs olyan intenzív íze mint a "Piroska" szörpnek.
De remélem ilyennek kell lennie!!!!!